سید حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: استانی شدن انتخابات، انسجام و وحدت را از بین می‌رود و باعث اختلافات قومی و مذهبی می‌شود.

به گزارش تهران 24، سید حسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ضمن مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: با استانی شدن انتخابات، تشکیلات حزبی در رأس قرار می‌گیرد و این در حالی است که در کشور ما تشکیلات حزبی دچار نقصان است.

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات سبب قطع حلقه ارتباطی با مردم می‌شود، افزود: با این روش کسانی به مجلس راه پیدا می‌کنند که صاحبان پول و قدرت هستند، از سوی دیگر انسجام و وحدت از بین می‌رود و اختلافات قومی و مذهبی افزایش می‌یابد.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: با این شیوه، نمایندگان کانون‌های قدرت به مجلس راه پیدا می‌کنند و نمایندگان شهرستان‌ها و روستا‌ها دیده نمی‌شوند.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه ‌ استانی شدن انتخابات مجلس، مشارکت مردم در انتخابات را به شدت کاهش می‌دهد، گفت: با این طرح، مشارکت مردم به یک دهم کاهش می‌یابد.

نقوی تصریح کرد:‌ با استانی شدن انتخابات، نماینده و مردم از هم جدا می‌شوند. نماینده وکیل مردم است و حلقه واسطه بین حکومت و مردم به شمار می‌رود که با استانی شدن حلقه ارتباط قطع می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: استانی شدن انتخابات مجلس زمینه بحران را در کشور ایجاد می‌کند و تنش‌هایی را در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به وجود می‌آورد که این تنش‌ها جز ساختن گروه‌های معاند و اقلیت ضدنظام نتیجه دیگری ندارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

آخرین سیاست