سردار فصایلی

فضیلت‌های سردار احمد فضائلی در کنار سوابق مبارزاتی و مدیریتی خرد و کلان در چهار دهه گذشته از وی مدیری تراز نظام اسلامی ساخته بود.

به گزارش تهران 24، سردار فتح الله جعفری

خبر تأسف بار رحلت سردار فرهیخته و فرزانه آقای دکتر احمد فضائلی را دریافت کردم. این  ضایعه را به خانواده و بخصوص برادر ارجمند مهدی فضائلی از همرزمانمان در دوران دفاع مقدس تسلیت می‌گویم.

دکتر احمد فضایلی در سال 1333 در خانواده ای معتمد در اصفهان دیده به جهان گشود. پدر خانواده حبیب الله فضایلی از مشاهیر خطاطی اصفهان محسوب می شد. احمد، سال 1350 وارد دانشگاه شد و سال 1354 مدرک کارشناسی رشته زمین شناسی را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد. یکسال در زمینه مطالعات زمین شناسی بستر آبگیر سدهای استوو مشامپا در موسسه ژئووات به تحقیق پرداخت. دوران خدمت خود را در در تیپ 55 هوابرد طی کرد و تا پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی در حوزه علمیه قم به فراگیری دروس حوزوی پرداخت. در همین ایام به لبنان رفت و با رزم چریکی آشنا شد. با پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه اصفهان درآمد و مسئولیت واحد آموزش را به عهده گرفت. از سال 1358 تا سال 1360 مرکز آموزش 15 خرداد سپاه اصفهان را راه اندازی و مدیریت کرد و بعد در سال 1360 مرکز آموزش غدیر سپاه منطقه 2 اصفهان را با ظرفیت 2500 نفر در هر دوره راه اندازی کرد. این مرکز، نقش موثری در آموزش و تربیت نیروهای رزمنده در دوران دفاع مقدس داشت.

از سال 1363 تا سال 1368 در مجتمع آموزشی تخصصی خاتم‌الانبیاء کل سپاه در سمت راه اندازی و توسعه مراکز آموزشی تخصصی خاتم الانبیاء مشغول به خدمت شد. در همان مقطع عضو شورای مرکزی سپاه (تهران) ومسئول آموزش نظامی قرارگاه سپاه درجبهه بود. از سال 1368 تا سال 1371 جانشینی مسئول آموزش در ستاد کل نیروهای مسلح را بر عهده داشت و ضمنا به تحصیل در رشته مدیریت آموزش و نیز تدریس در دانشگاه امام حسین(ع) همت گمارد. وی از سال 1371 به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) برگزیده شد. کمی بعد در جایگاه مشاور رئیس دانشگاه به خدمت ادامه داد. از سال 1372 تا  1376 جهت تحصیل دکتری در رشته مدیریت آموزشی عازم دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا شد. پس از اتمام تحصیل به میهن بازگشت و ابتدا به عنوان جانشین و یک سال بعد در کسوت فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) مسئولیت پذیرفت. مسئولیتی که تا سال 1384 ادامه داشت.

بارزترین خصوصیت اخلاقی دکتر احمد فضائلی، تواضع، حلم و سعه صدر او بود. این فضیلتها در کنار هوش و ذکاوت، تحصیلات چند رشته‌ایی و آشنایی با علوم حوزوی، سوابق مبارزاتی و مدیریتی خرد و کلان در چهار دهه گذشته، صوت قرآنی زیبا و تبحر در هنر خطاطی، از وی مدیری تراز نظام اسلامی ساخته بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =