سردار مهماندار

سردار مهماندار با اشاره به اینکه در موضوع اخذ عوارض در طرح زوج و فرد باید در شورای ترافیک تصمیم‌گیری شود گفت: این طرح قاعدتاً آثار مخربی بر معابر و بزرگراه‌های شمالی خواهد داشت.

به گزارش تهران 24، سردار محمدرضا مهماندار در پایان نشست هماهنگی اطلاع‌رسانی،‌ فرهنگ‌سازی و اقدامات اجرایی در زمان بارش برف و باران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبیعتاً شرایط زندگی در تهران در شرایط عادی با شرایط غیرعادی و در زمان بارش برف و باران متفاوت است و به همین دلیل جلسه امروز با حضور مسئولان شهرداری تهران برای ارائه خدمات مطلوب‌تر در زمان بارش برف و باران برگزار شد.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار به دست آمده حجم ترافیک در ساعات بین 6 تا 9:30 صبح و 15 تا 21:30 شب در تهران به اوج خود می‌رسد و حتی معابر فرعی نیز از این موضوع مستثنی نیستند و در واقع شرایط تهران به اشباح می‌رسد.

مهماندار با تاکید بر اینکه 40 درصد سفرها در شهر تهران کاری است، 60 درصد دیگر به خرید، تفریح و فعالیت‌های آموزشی بر می‌گردد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در زمان بارش برف باید از مشارکت و ظرفیت مردم نیز به نحو مطلوب استفاده کرد گفت: در این زمینه تمهیداتی برای استفاده از این ظرفیت در شهرداری تهران و نیروی انتظامی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین به فعالیت چراغ‌های راهنما گفت: فعالیت این چراغ‌ها در زمان عادی و غیرعادی متفاوت است.

مهماندار در ادامه با اشاره به اظهارات مسئولان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بحث حذف طرح زوج و فرد و گسترش طرح ترافیک، گفت: این موضوعات مربوط به یک فرد یا یک معاونت نیست و در واقع این مسائل باید در شورای ترافیک تهران مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد و در نتیجه این شورا تصمیم‌گیری می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد: در شورای ترافیک نمایندگانی از شهرداری، استانداری، پلیس حضور دارند و در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه اخذ عوارض درخصوص طرح زوج و فرد آثار مخربی برای معابر شهری خواهد داشت گفت: این اثر قطعاً عوارض مخربی در بزرگراه‌های شمالی نیز خواهد داشت و ما تابع تصمیم شورای ترافیک خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

آخرین شهر تهران