کافه‌گردی

کافه‌گردی یکی از لذت‌های پرطرفدار شهرنشینی است که در زندگی پرترافیک امروز نقش جذابی برای بیش‌تر مردم، به‌خصوص پایتخت‌نشین‌ها دارد.

به گزارش تهران 24، مجموعه سفرزون، همراه ما شده‌ است تا به گوشه‌به‌گوشه‌ شهر تهران سرک بکشیم و در دنج‌ترین کافه‌های تهران خودمان را به یک طعم خوشمزه مهمان کنیم.

کافه مسعودیه تهران، یک فنجان قهوه‌ی قجری

چشیدن طعم قجری در مسعودیه

اگر هوس نوشیدن یک فنجان گرم در اتاق‌های قجری را کرده‌اید، کافه مسعودیه خوراک خودتان است. در میان کافه‌های تهران، مسعودیه با حس نوستالژیک تهرانی پذیرای شماست؛ حسی شبیه سرزدن به مادر بزرگ و پدربزرگ در یک عمارت مجلل قجری! نشستن روی یک صندلی چوبی، پشت میزی که با پارچه‌ خوش‌نمای گل‌گلی تزیین شده، پر از صمیمیت دلنشین ایرانی است و باید با خوردن یا نوشیدن یک طعم خوشمزه داخل ظروف خوش‌نقش ایرانی در عمارت مسعودیه کاملش کنید.

آدرس: خیابان ملت، بالاتر از ایستگاه مترو ملت، عمارت مسعودیه

تلفن: ۰۲۱۳۳۹۹۲۰۲۶

کافه چایبار، آرامش در فضاسبز عمارت کلاه فرنگی

حس خوب بودن در کافه چایبار

اگر شما هم اهل گشت در کافه‌های تهران باشید، با ما هم عقیده‌اید که چشیدن یک طعم دلچسب در هوای خنک و آرامش‌بخش باغ، یک تجربه‌ معرکه از لحظه‌های پایتخت‌گردی است. کافه چایبار در خیابان دزاشیب جای دنجی برای فرار از شلوغی شهر است. در این کافه حتما غذاها و نوشیدنی سنتی را سفارش بدهید و با آرامش و عطر فضای باغ، لذتش را چند برابر کنید.

آدرس: خیابان دزاشیب، خیابان کریمی، خیابان سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۱۰۳۱۱

کافه دیاموند، یک بعد از ظهر پر از خوشمزگی

کافه‌بازها در دیاموند

حس خوبی که این کافه به مشتری‌هایش می‌دهد را نمی‌شود فراموش کرد. این‌جا برای یک خلوت دو نفره انتخاب فوق‌العاده‌ای است. آجربه‌آجر ساختمان این کافه آرامش را به کافه‌نشین‌ها انتقال می‌دهد. دیاموند برای زمان صبحانه هم مثل ساعت‌های دیگر روز، منوی خوشمزه‌ای در اختیارتان قرار می‌دهد. میزهای این کافه علاوه بر داخل ساختمان، در حیاط هم چیده شده، پس عاشقان اکسیژن و فضای دلباز هم از دیاموند راضی خواهند بود.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان نجات‌الهی، خیابان فلاح‌پور، پلاک ۳۳

تلفن:۰۲۱۸۸۸۹۰۱۹۶

کافه نادری، پاتوق چند دهه‌ کافه‌بازهای تهران

یک دنیا نوستالژی در کافه نادری

نادری فقط یک کافه نیست، بلکه یک تکه از تهران قدیم است که به نسل جدید ارث رسیده. بوی خاطره‌های روشنفکرها و نویسنده‌های دهه‌های چهل و پنجاه را می‌شود در حال‌وهوای میزهای قدیمی این کافه حس کرد. نادری یکی از حرفه‌ای‌ترین کافه‌ های تهران است و چیزی بیش از طعم‌های خوشمزه‌ آن مشتریانش را برای نشستن روی صندلی وسوسه می‌کند.

آدرس: خیابان جمهوری، پایین‌تر از چهارراه استانبول، بین خیابان سی تیر و چهارراه استانبول، پلاک ۵۲۴

تلفن: ۰۲۱۶۶۷۲۰۷۹۱

کافه ویونا، یکی از پرشعبه‌ترین کافه های تهران

کافه‌های ویونا در نقطه‌های مختلف تهران

شعبه‌های ویونا را در جاهای مختلف تهران می‌شود پیداکرد. این کافه طرفدارهای پروپا قرصی را به خودش جذب کرده است. تجریش، پاسداران، طالقانی، سعادت‌آباد و بهشتی از جمله مناطقی است که این کافه‌ دوست‌داشتنی در آن‌جا خوش کرده است. ویونا از بهترین کافه‌های تهران محسوب می‌شود که هم تنوع و کیفیت منوی آن و هم دکوراسیون و پرسنل خوش برخوردش راضی کننده است.

آدرس شعبه ۱خیابان بهشتی، خیابان سرافراز، برج دریای نور

تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۱۹۷۷

آدرس شعبه ۲: تجریش، بلوار شهرداری، کوچه‌ زعیم، بازار قائم، طبقه‌ پنجم، پلاک ۲۱۷۶

تلفن:۰۲۱۲۲۷۲۱۶۸۸

آدرس شعبه ۳: سعادت‌آباد، بالاتر از میدان کاج، انتهای بلوار سعادت‌آباد، به سمت اوین، نبش چهارراه بهزاد

تلفن: ۰۲۱۲۲۳۷۷۹۴۴

کافه رستوران کاوالی، یک وقتگذرانی لوکس در تهران

کاوالی یک کافه‌گردی لوکس در تهران

اگر طرفدار معماری اروپایی با یک نورپردازی خاص و آرامش‌بخش هستید، کاوالی شما را راضی می‌کند. این کافه رستوران لوکس در محدوده‌ سعادت‌آباد قرار دارد و طرفدارهای مخصوص خودش را دارد. نوع مبلمان و رنگ‌های طلایی و مشکی که در چیدمان این کافه استفاده شده، فضایی شیک و مجلل به‌وجود آورده که سلیقه‌های خاص خواهان آن هستند. منوی این رستوران هم جایی برای تردید نمی‌گذارد؛ هر طعم خوشمزه‌ای که هوس کرده‌اید، در منو پیدا می‌کنید.

آدرس: سعادت‌آباد، یادگار جنوبی، خروجی فرحزاد شمالی، پلاک ۲۵

تلفن: ۰۲۱۲۲۱۱۴۹۷۶

وی‌کافه، از دنج‌ترین کافه‌های تهران

وی‌کافه را حتما تجربه کنید

در این کافه اولین چیزی که به محض ورود شما را جذب می‌کند، فضای بزرگ و دنج آن است، چیدمان وی‌کافه متنوع است و دست شما را برای انتخاب میز در هر گوشه‌ کافه باز می‌گذارد. طعم‌های این کافه معرکه است، می‌توانید کلی خوشمزگی در منو پیدا کنید و تا مدت‌ها مزه‌اش را به یاد داشته باشید.

آدرس شعبه ۱: خیابان فلسطین، بالاتر از خیابان انقلاب، نبش خیابان نایبی

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۷۶۰۴۱

آدرس شعبه ۲: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان بصیری، پلاک ۳ (ساختمان سام)، طبقه ۵

تلفن: ۰۲۱۲۲۶۴۹۵۶۱

پین‌کافه، یک فولکس نارنجی پر از خوشمزگی

پین‌کافه، یک فنجان قهوه‌ سیار در شهر

شما نیازی نیست سراغ پین‌کافه برید، این نارنجی جذاب خودش شما را پیدا می‌کند. تمام حس‌های خوب کافه‌گردی را این فولکس در خودش جمع کرده و با گشت در خیابان‌ها، شما را به چشیدن طعم‌های خوشمزه‌ دعوت می‌کند. پین‌کافه یک اتفاق شیرین برای کافه دوست‌هاست و جذابیت بامزه‌ای در میان همه‌ کافه‌ها دارد. اگر هنگام گذر از محله یا خیابان، یک فولکس نارنجی‌رنگ دیدید که بوی قهوه‌اش همه جا را پرکرده، دست‌دست نکنید و حتما یکی از طعم‌های پر از خوشحالی آن را تجربه کنید.

آدرس: در تمام شهر!

کافه گالری، از هنرمندانه‌ترین کافه‌های تهران

حس خوب هنر در کافه گالری

کافه گالری‌ها حس خوبی از هنر، زندگی و آرامش را انتقال می‌دهند که برای دوستان اهل هنر همیشه جذاب و خواستنی است. اگر اهل نوشیدن یک فنجان آرامش در کنار لذت تماشای آثار جذاب هستید، این سبک کافه‌ها انتخاب خوبی برای شماست. «باغ موزه هنر ایرانی» در تجریش و «گالری کافه» در منطقه‌ اقدسیه از نمونه‌های دلچسب این نوع کافه‌های هنری هستند که به شما پیشنهاد می‌کنیم سری به آن‌ها بزنید.

 آدرس کافه گالری در باغ هنر ایرانی: میدان تجریش، خیابان شهید دربندی، خیابان دکتر حسابی، باغ هنر ایرانی

تلفن: ۰۲۱۲۶۴۵۸۰۵۳

آدرس گالری کافه در منطقه‌ اقدسیه: خیابان موحد دانش، کوچه‌ باقرالنمر، باغ رستوران نرگس، گالری کافه

تلفن: ۰۲۱۲۲۸۲۹۶۱۱

کافه گراف، یک میز پر از خوشحالی

جذابیت گراف در کافه‌های تهران

در این کافه لحظه‌های خوبی را می‌توانید تجربه کنید. از صبحانه‌های جذاب و رنگی گرفته تا فرصت ورق زدن کتاب‌ها، همگی لذت کافه‌نشینی را برایتان چند برابر می‌کند. فضا و چیدمان این کافه بدون شک برای مشتریانش دلچسب است و در آن حس خوبی را تجربه می‌کنند. اگر اهل گشت‌وگذار در کافه‌های تهران هستید، به‌ هیچ‌وجه این کافه را از قلم نیندازید.

آدرس: اتوبان کردستان، خیابان ۶۴ غربی، مجتمع آ اس پ، واحد ۳۰ تجاری

تلفن:۰۲۱۸۸۰۴۸۸۸۴

کافه تهرون ویلا، موجی از نوستالژی‌های تهرانی

صمیمیت خاطره‌ها در کافه تهرون ویلا

در این کافه حس خوب کودکی و خاطرات خوب تهران قدیم را از نو زنده کنید. از فضای این کافه هر چه بگوییم کم گفتیم، این‌جا از در و دیوارها گرفته تا رومیزی و ظروف هم برایتان نوستالژیک می‌شود. کلمه‌ها چندان در توصیف کافه تهرون موفق نیستند؛ این کافه را باید با حس بینایی و چشایی کشف کرد.

آدرس: خیابان ویلا، کوچه‌ خسرو، پلاک ۳۹

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۰۶۸۱۳

 سام کافه، چند شعبه در تهران

طراحی جذاب سام کافه در تهران

ویژگی خوب این کافه، فضا و دکوراسیون زیبای آن است. این کافه با چهار شعبه، در منطقه‌های فرشته، ونک، شهرک غرب و ستارخان جای خود را در میان تهرانی‌ها باز کرده‌ است. اگر گذرتان به یکی از این نقطه‌های تهران افتاد، سام کافه برای وقت‌گذرانی یک انتخاب عالی است.

آدرس شعبه ۱: ونک، تقاطع خیابان خدامی و آفتاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مادیران

تلفن: ۰۲۱۸۶۰۹۲۱۱۴

آدرس شعبه ۲: خیابان فرشته، مرکز خرید سام‌سنتر، طبقه‌ دوم

تلفن: ۰۲۱۲۲۶۵۳۸۴۲

آدرس شعبه ۳: شهرک غرب، خیابان سیمای ایران

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۷۹۵۰۱

آدرس شعبه ۴: ستارخان، خیابان دریان نو، مجتمع تجاری مفید، طبقه‌ دوم، پلاک ۵۳

تلفن: ۰۲۱۶۶۵۱۶۷۵۹

کافه لمیز، حس خوب همنشینی با کافه‌بازها

انرژی خوب کافه لمیز

بیش‌تر کافه‌بازهای پایتخت، کافه لمیز را تجربه کرده‌اند. اگر طرفدار کافه‌های تهران آن هم از نوع پر انرژی و مدرنش هستید، این کافه خوراک خودتان است. این کافه با پنج شعبه در پنج نقطه‌تهران پذیرای شماست. منوی این کافه برای قرارهای دسته‌جمعی و دوستانه راضی‌کننده است. جذاب‌ترین شعبه‌ لمیز، شعبه‌ چهارراه ولی‌عصر آن است که به خاطر نزدیکی به تئاترشهر، اتمسفر خوبی از حال‌وهوای تئاتر دوستان دارد. چند نفری به این کافه بروید، لیستی از خوشمزگی سفارش بدهید و با انرژی این کافه همراه شوید.

آدرس شعبه ۱: میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر شمالی، شماره ۱۰۱۲

تلفن: ۰۲۱۶۶۱۲۸۲۲۵

آدرس شعبه ۲: خیابان ولی‌عصر، بالاتر از چهارراه ولی‌عصر به سمت شمال، شماره ۱۴۳۵

تلفن: ۰۲۱۶۶۴۶۲۲۰۵

آدرس شعبه ۳: ضلع شمالی میدان فاطمی

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۶۷۴۴۳

آدرس شعبه ۴: میدان تجریش، ابتدای خیابان ملکی (سعد آباد)، پلاک ۶

تلفن: ۰۲۱۲۲۷۰۸۰۶۱

آدرس شعبه ۵: خیابان ولی‌عصر، بالاتر از میدان ونک، نبش بن‌بست صیرفی، پلاک ۲۴۶۹

تلفن: ۰۲۱۸۸۸۸۴۷۵۸

خوشحالیم که تا پایان مطلب با ما همراه بودید، کافه‌گردی از یکی از لذت‌های شهرگردی است و برای چند ساعت شما را از هیاهوی شهر شلوغ دور می‌کند.

سفر الزاما نباید چند روزه و خارج از شهر محل زندگی شما باشد. می‌توانید سفرهای یک روزه در شهر خودتان هم داشته باشید. اگر شما هم مثل ما فکر می‌کنید، برایتان یک برنامه سفر یک روزه به تهران پیشنهاد می‌کنیم تا در تاریخ و زیبایی‌های شهر تهران غرق شوید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =