• ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  • کد خبر: 131765
خیرالله خادمی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: 65 درصد طرح یکهزار و 700 کیلومتری بزرگراه کریدور خلیج فارس اجرا شده است.

به گزارش تهران 24، خیرالله خادمی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان دشتی استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس همه نوار ساحلی جنوب کشور را در بر می گیرد.
وی اظهارداشت: 400 کیلومتر از طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که تنها ساخت 45 کیلومتر آن باقی مانده است.
خادمی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا از اولویت های وزرات راه و شهرسازی در سالجاری است.
وی یادآورشد: بر این اساس پروژه‌های نیمه کاره در بخش راه و شهرسازی تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرند.
خادمی در خصوص پروژه های راهسازی در دست اجرای شهرستان دشتی گفت: روند اجرای عملیات بهسازی قطعه نخست محور خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ با سرعت انجام می شود.
خادمی با اشاره به اعتبار 100 میلیارد ریالی پروژه راهسازی خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ اضافه کرد: عملیات بهسازی قطعه نخست پروژه راهسازی خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ در دو عنوان پروژه اجرایی شده که بخش نخست آن 20 درصد پیشرفت اعتباری و 24 درصد پیشرفت سازه‌ای دارد.
وی در خصوص قطعه دوم بهسازی محور خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ گفت: این قطعه با 59 درصد پیشرفت فیزیکی 50 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که 60 درصد آن پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص محور شنبه به ناصری در شهرستان دشتی افزود: این محور با اعتبار 120 میلیارد ریال 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در بازدید از محل اجرای خط راه‌آهن بوشهر- شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی به صورت رسمی آغاز می شود.
خادمی تصریح کرد: اجرای خط ریلی در استان بوشهر امری مهم و ضروری است و با اتصال ریل بنادر استان از لحاظ اقتصادی و معیشتی متحول می شود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از طرح های نیمه تمام در بخش راه ها زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های منطقه را به دنبال دارد.
سید کمال الدین شهریاری افزود: برای بهره برداری از طرح های در حال ساخت استان بوشهر در حوزه حمل و نقل بیش از یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر حدود 700 کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر ساخته شده

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اقتصاد