خودرو

شاید این خبر تنها یک شایعه باشد، اما برای افرادی که علاقه زیادی به جعبه دندههای دستی دارند یک روزنه امیدی محسوب می‌شود. منابع نزدیک به فورد بیان کرده‌اند فورد قصد دارد برای تولید جعبه دنده دستی برانکو مدل 2020، با شرکت گتراگ همکاری کند. طبق این شایعه‌ها ظاهرا این جعبه دنده ساخت گتراگ، یک جعبه دنده هفت سرعته دستی خواهد بود.

به گزارش تهران 24، منابع نزدیک به فورد از دادن خبرهای بیشتر در این خصوص امتناع کردند، شرکت خودروسازی فورد هم به دلیل اینکه برانکو 2020 در حال توسعه است، از دادن اطلاعات در خصوص این خودرو و جعبه دنده‌های قابل نصب روی آن سر باز زدند. درست است که سواری با جعبه دنده‌های مدرن خودکار دو کلاچه، رانندگی لذت بخشی را به ارمغان می‌آورد، ولی هنوز هم افرادی هستند که رانندگی با جعبه دنده دستی را به خودکار ترجیح می‌دهند. چراکه در این حالت آنها احساس نزدیکی بیشتری با خودرو می‌کنند.

اما اگر واقع بینانه بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، نصب جعبه دنده دستی آن هم روی خودرویی که قرار است سهم زیادی در بازار آمریکا به خود اختصاص دهد، کار چندان عاقلانه‌ای نیست و تنها می‌تواند به عنوان یک تریم ارزان‌تر راهی بازار شود. همچنین جعبه دنده دستی هفت سرعته برای یک خودروی آفرودی، گزینه چندان مناسبی نیست. به نظر می‌رسد که فورد قصد دارد با عرضه جعبه دنده دستی به رقابت مستقیم با جیپ برود. چراگه رانگلر هم اکنون دارای تریمی است که به یک جعبه دنده دستی شش سرعته مجهز است. فورد هم قصد دارد با عرضه این تریم، دقیقا برانکو را مقابل رانگلر قرار دهد.

در حال حاضر شرکت خودروسازی فورد برای تولید جعبه دنده‌های دستی موستانگ با گتراگ همکاری می‌کند و ممکن است که این همکاری در آینده کمی گسترش یابد و به طراحی و تولید یک جعبه دنده دستی برای برانکو ختم شود. البته این همکاری بین فورد و گتراگ ممکن است به تولید یک جعبه دنده دستی هفت سرعته دستی برای موستانگ هم ختم شود و روی برانکو ممکن است شاهد نصب یک گیربکس شش سرعته باشیم. اما تا این خبرها توسط فورد تایید نشوند، هیچ اطلاعات دقیقی در دسترس نخواهد بود و همه چیز در حد حدس و گمان است. فورد قصد دارد که برانکو 2020 را سال آینده در نمایشگاه خودرو آمریکایی شمالی رونمایی کند که تنها چندین ماه تا برگزاری آن زمان باقی مانده است.

منبع:خودرونویس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

آخرین اقتصاد